Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı Nasıl Olmalı?

Marka Bütünlüğü Korunmalı
Katalog tasarımı, pazarlama kampanyalarını harekete geçirmek için çok güçlü bir çevrimdışı pazarlama aracıdır. Firma ve markanızın kurumsal bütünlüğünü, imajını ve duruşunu en iyi şekilde temsil edilmesi gerekir. Sadece grafik unsurlarıyla değil, kullanılan görsel malzemeden sunulan tablolara, okunabilirliğinden baskı kalitesine kadar pek çok unsur etkili ve yerinde kullanılması elzemdir.

Kullanılan Materyaller Kaliteli Olmalı
Etkileyici bir katalog tasarımı, kullandığı materyallerin kalitesiyle ölçülür. Artistik görsel malzemesiyle, markanın kurumsalına uygun seçilen font ve canlı renkleriyle kurumsal imajın bütünlüğü doğru orantılıdır. Başarı ise altın oranın yakalanmasıyla elde edilir.

Okunabilirlik Düzeyi Artırılmalı
Pazarlama araçları arasında markanızın satış gücünü doğrudan etkileyecek en önemli gösterge, hayal değil gerçek vurgusunu yansıtmaktan geçer. Hedefi vuran bir katalog tasarımıyla; markanıza karşı ilgisi yüksek müşterilerinizin çarpan etkisiyle kendinizi net ve tam olarak anlatabilir, markanıza bağlayabilirsiniz.

Kurumsalınıza Uygun Tasarlanmalı
Markaların kurumsal kimlikleri sürdürülebilir kavramların en uçta yaşatıldığı değerlerdir. Her ne sebeple olursa olsun çizilmiş değerler etrafında üretimlerin yapılması, tasarımın şekillenmesi gerekir. Böylelikle kurumsal çizgide sunulan modern ve orijinal bir katalog tasarımı müşteri motivasyonunu da diri tutacaktır.

Katalog Tasarımı Süreci

Şirketiniz ya da markanız için hazırlayacağımız katalog tasarım sürecini soru işareti kalmayacak şekilde net ve detaylı bir bakış açısıyla yönetiyoruz.

Sektör Analizi

Çalışmalarımıza sizleri dinleyerek başlarız. Kurumsal kimliğinize yüklediğiniz anlamı, şirket stratejisini, kısa ve uzun vadedeki beklentilerinizi öğrenmek isteriz. Daha önce yapılan çalışmalar varsa inceler sektördeki karşılıklarını da ortaya koyan fizibilite raporu hazırlar, sizlerle paylaşırız.

Metin Yazımı

Profesyonel bir katalog tasarımı kullandığı ürün ve hizmetlerin güçlü yönlerini vurgulayan görsellerinin yanında vurucu, odaklayıcı ve etkili metinleriyle de kendini gösterir. Gerekli tüm metin yazım işleri, redaksiyon ya da çeviri çalışmaları ile anahtar teslim hizmet verebiliriz.

Fotoğraf Çekimi ve Görsel Temini

21. yüzyılın olmazsa olmazları vitrindir. Vitrinde sunulan ise içeriğin daha kolay kabulüne imkân kılar. Katalog tasarımında da sizler için ürün veya hizmetinizin isterseniz profesyonel fotoğraf çekimini yapar, isterseniz imaj bankalarından uygun görselleri seçer adınıza kullanım lisansını alabiliriz. İsterseniz de hazırda bulunan görsellerinizin gerekli renk ve ışık ayarlamaları yapar ya da görsellerinizin uygun olup olmadığı hakkında bilgi verebiliriz.

Logo

Katalogda kullanacağımız logonuzun vektörel formatta olması baskıda kaliteli bir sonuç almak için önemlidir. Eğer vektörel formatta logonuz yok ise sizler için hazırlayabiliriz.

Katalog Konsept Tasarımı

Kurumsal kimlik standartlarınıza öğrenen kreatif ekibimiz size özel katalog konsept çalışmalarına başlar. Hazırlanan master örneklerinde mutabık kaldıktan sonra iç sayfa tasarımlarına geçeriz. Adım adım ilerlettiğimiz tasarım çalışmalarında amacımız en iyi sonucu en kısa sürede sizlere sunmaktır.

İçerik Yerleşim Planlaması

Tasarladığımız master planına göre seçtiğimiz görsellerin ve metinlerin yerleşimini planlar, revizyona müsait hale getirerek sizlerle paylaşırız. Onayınız beraber sayfa üretimlerini tamamlayarak kataloğumuzu baskıya hazır hale getiririz.

Kaliteli Kağıt Seçimi ve Baskı

Katalog tasarımı pek çok önemli noktanın bir araya gelmesiyle kendisini gösterebilir. Önemli etapların en sonuncusu ise tasarımın kâğıt baskısının en iyi şekilde yapılmasından geçer. Bu süreçte de sizleri en iyiye en doğruya yönlendirir, tavsiyelerde bulunuruz.

Katalog Tasarım ve Baskı Fiyatı

Marka ya da firmanızın katalog tasarım fiyat çalışmalarımızı detaylandırıp şirketiniz için en uygun fiyat teklifimizi hazırlayarak sizlere sunabiliriz. Hemen belirtelim, fiyat teklifimizi etkileyecek pek çok kalem vardır. Bunlar, kataloğun boyutu, sayfa adedi ve özel tasarım isteklerinize ve çözümlerimize göre değişmektedir.

Diğer taraftan matbaa baskı maliyetleri ise; baskı renklerine (CMYK, pantone, yaldız vb.), boyutuna (A4, A5, özel kesim), sayfa adedine (4 ve katları olmalıdır), kâğıt gramajına (150, 170, 300gr vb.), kağıt tipine (kuşe, amerikan Bristol vb.), laminasyon kullanımları (selefon, lak, vernik vb.), kabartma tekniklerine, cilt tipi (amerikan, tel dikiş, iplik vb.) göre değişiklik gösterecektir.

Katalog tasarım çalışmalarımız ile ilgili kusursuz hizmeti almak için müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en geç bir iş günü içerisinde geri dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz